Blog

Na czym dokładnie polega sukcesja firmy?

Sukcesja firmy gwarantuje ciągłość działalności przedsiębiorstwa po nagłej i niespodziewanej śmierci jej właściciela lub współwłaściciela. O sukcesji mowa w momencie, w którym wyznaczona wcześniej osoba przejmuje prawa i obowiązki dotychczasowego właściciela firmy. Stan prawny w Polsce dotyczący sukcesji firm został uregulowany stosunkowo niedawno, ponieważ ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej została opublikowana 5 lipca 2018 roku, a weszła w życie kilka miesięcy później, w listopadzie 2018 roku. Jak sama nazwa wskazuje, dotyczy to przedsiębiorstw wpisanych w rejestrze CEIDG.

Czytaj więcej

Jak ratować firmę przed upadłością w dobie pandemii?

Pandemia dała się we znaki wszystkim, szczególnie ucierpiało wielu przedsiębiorców, którzy przez przedłużające się obostrzenia nie mogli prowadzić swoich biznesów. Pomimo chwilowego spadku ilości zakażeń pandemia nie odpuszcza, warto więc przygotować się do działania, aby skutecznie chronić interesy przedsiębiorstwa. Jak działać, aby ratować firmę przed upadłością?

Czytaj więcej

10 rzeczy na które warto zwrócić uwagę przy zakładaniu spółki

Prowadzenie działalności gospodarczej często związane jest z różnymi oczekiwaniami wobec pracy oraz wyobrażeniami o jej organizacji. Zakładając spółkę zyski zależą również od wspólnika, na którym trzeba polegać. W związku z tym już przed wejściem w spółkę należy jasno określić i omówić możliwie wszystkie kwestie związane ze wspólnym biznesem. Pomoże to uniknąć nie tylko nieporozumień, ale przede wszystkim pozwoli prowadzić dobry biznes i generować zyski. Na jakie rzeczy koniecznie trzeba zwrócić uwagę przed założeniem spółki?

Czytaj więcej

Jak odpowiedzialnie zarządzać przyszłością majątku?

Prowadzenie przedsiębiorstwa związane jest z dążeniem do realizacji ogólnego celu, uniwersalnego dla znaczącej większości firm, czyli zarabianiu pieniędzy i skutecznym zarządzaniem majątkiem. Do obowiązków dobrego przedsiębiorcy należy jednak znacznie więcej, musi on bowiem przewidywać i być gotowym na różne scenariusze, również te nieprzyjemne. Z tego powodu w każdej firmie, niezależnie czy to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy spółka, powinna istnieć strategia zarządzania przyszłością majątku.

Czytaj więcej

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM