Jaką formę prowadzenia działalności wybrać, gdy planujemy otwarcie swojego biznesu?

Obsługa prawna firm Wrocław, Prawo spadkowe Wrocław, Prawo gospodarcze Wrocław, Prawo budowlane Wrocław, Dobry adwokat Wrocław

Wprowadzenie

W najbliższych tygodniach nasi prawnicy zajmą się zagadnieniami dotyczącymi różnych formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz ich zaletami i wadami.

Przedsiębiorco, czy rozpoczynając własny biznes zastanawiałeś się nad formą prawną swojej firmy? Czy konsultowałeś to z jakąkolwiek kancelarią prawniczą? A może od razu poszedłeś po linii najmniejszego oporu i zdecydowałeś się na jednoosobową działalność gospodarczą? Jeżeli tak, to jak uważasz - podjąłeś racjonalną i przemyślaną decyzję?

Dla kogo przeznaczona jest JDG? Czyli jednoosobowa działalność gospodarcza – tym skrótem będziemy się w następnych wpisach posługiwać.

Przeznaczenie JDG

Jak sama nazwa wskazuje jest to działalność jednoosobowa. Czyli przeznaczona dla osób, które nie mają zamiaru z nikim współpracować i zatrudniać. Chcą wykonywać zawód osobiście. Dobrym przykładem jest tu Adwokat Wrocław wykonujący pracę osobiście i prowadzący jednoosobową kancelarię prawniczą. Innym przykładem jest rzemieślnik np.: szewc, zegarmistrz, kaletnik itp. Jeżeli wykonują swoją pracę osobiście, nie zatrudniając przy tym żadnego pracownika – to ta forma działalności jest dla niego.

Czy wiesz, ile jest w Polsce firm prowadzących działalność w tej formie? Ponad 3 miliony. A ile z nich to rzeczywiście jednoosobowe działalności? Znikomy procent.

Ważne pytania

Oczywiście powyższa analiza jest trochę uproszczona, gdyż ta forma działalności nie określa ilości zatrudnionych pracowników w firmie, a jedynie fakt, że ta jedna jedyna osoba gwarantuje pokrycie zobowiązań swoimi pieniędzmi. Zadajmy sobie więc pytania. Gdy prowadzimy wieloosobowy biznes w formie JDG:

  • Czy ta forma działalności jest dla nas bezpieczna?
  • Jakie zagrożenia na nas czekają, gdy prowadzimy firmę w formie JDG?
  • Jakie są zalety prowadzenia działalności w tej formie?
  • Czy zalety rekompensują zagrożenia?

Na te pytania prawnicy naszej kancelarii prawniczej odpowiedzą podczas następnych wpisów.

Zapisz się do newslettera

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM